Deprese jako šance

Vypredané V ponuke posledný kus.

Depresia je dnes už vnímaná ako "bežné" ochorenie. Podarilo sa prekonať veľa mýtov a povestí o tomto ochorení. Aj vďaka tomu, ale aj vďaka tomu ako žijeme, sa však stáva až príliš bežným ochorením – je druhou najčastejšou príčinou PN. Okrem toho, podľa štatistík s ňou počas života zápasí každý piaty človek. A tak vzniká potreba venovať tejto téme priestor...

Podľa autora knihy nie je jeden jediný dôvod príčinou, prečo tak narastá počet depresií. Či chceme, alebo nie, tak v prípade depresie treba vždy pátrať po individuálnom dôvode, prípadne súbore dôvodov, ktoré nakoniec vedú k "spusteniu" depresie.

Autor sa snaží rozlišovať. Hovorí o smútku, zármutku a nakoniec o depresií. Hovorí tiež o temnej noci duše. Kniha je napísaná v duchu diela C. G. Junga. Autor knihy sa ním nechal hlboko osloviť a inšpirovať.

Občas sa stretávam s ľuďmi, ktorí chcú depresiu riešiť duchovne. Je však potrebná pokora, aby sme zostúpili do hĺbky svojej duše a postavili sa ochoreniu zoči voči vďaka lekárskej a psychologickej pomoci, teda za pomoci lekára (psychiatra) a terapeuta (psychológa). Nakoniec, tieto tri prístupy by sa mali navzájom dopĺňať a podporovať. Ochorenie nikdy nie je len psychologické, biologické, či duchovné.

Táto kniha ako je o jej autorovi známe, prináša veľa podnetov a impulzov, nad ktorými sa treba opakovane zamyslieť a pomaličky z nich skladať vlastnú mozaiku ktorá nám ukáže, ako ďalej. Autor knihy si neurzupuje právo na konečné odpovede, len chce byť pomocníkom a sprievodcom...

Anselm Grün je benediktínskym mníchom, ktorý dáva duchovné cvičenia. Je úspešným manažérom a ekonómom. Dnes by sme napísali koučom. Má prirodzené terapeutické vlohy a schopnosti.

Rok vydania: 2015. Počet strán: 133. Portál

11,49 €
nezahŕňa cenu dopravy