10 minút denne pro váš vztah

Koľko času denne venujeme rôznym aktivitám, aby sme v nich boli úspešní a niečo dosiahli? Venovať niečomu čas je dôležité nielen preto, aby sme napredovali, ale aj preto, aby sme sa udržali vo "forme". A ak niečomu prestaneme venovať čas, časom sa to vytratí z nášho života. A koľko času denne venujete svojmu vzťahu?

Často zabúdame na to, že aj o vzťah sa treba starať. Možno sa necháme strhnúť povinnosťami a rýchlym životným štýlom. Možno sme podľahli rutine a stereotypu.

Goldsmith vo svojej knihe ponúka 8 kapitol, ktoré sú zamerané na rôzne problémy a výzvy, ktorým vzťah čelí. V každej kapitole je niekoľko odsekov, ktoré aj v rámci témy umožňujú zamerať sa hlbšie na ten ktorý problém. Práca s nimi je pomerne jednoduchá – teória, príklad z praxe, praktické cvičenie pre partnerov a výzva k tomu, aby partneri si spolu tieto témy preberali – odtiaľ je aj názov – 10 minút denne pre Váš vzťah.

Názvy a témy jednotlivých kapitol: láska, intimita, romantika, sex, rovnováha, problémy, hnev a komunikácia. Samé silné a dôležité témy. Čo poviete?

Barton Goldsmith pracuje ako psychológ a terapeut. Venuje sa manželskej, párovej a rodinnej terapií. Pravidelne prispieva do rôznych novín a časopisov vrátane The Chicago Tribune, The Washinghton Post, Time či Cosmopolitan, prednášal na univerzite v Los Angeles.

Rok vydania: 2021. Počet strán: 184. Portál

15,49 €
nezahŕňa cenu dopravy

Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite sem: https://dennikn.sk/blog/2368584/10-minut-denne-pre-vas-vztah/.