Aspergerův syndrom

Vypredané

„Navonok vyzerajú ako všetci ostatní, ale ich vnútro skľučuje neschopnosť porozumieť okolnému svetu, ktorí je pre nich tak komplikovaný a nevyspytateľný... plný nepredvídateľných emócií, reakcií a potrieb ostatných ľudí...“

Táto kniha je v mnohom zásadná a originálna. Ide o veľmi otvorenú spoveď o tom, ako človek s Aspergerovým syndrómom prežíva a cíti, aký je jeho svet a s čím zápasí.

Aby bolo jasné. Ide o rozhovor Jaroslava Hořejšieho s Ivetou Radkovovou. Jaroslav Hořejší napísal úvod a záver knihy. Okrem toho veľmi zaujímavo píše o Aspergerovom syndróme. Dokonca priestor v knihe využil pre portrét samotného Hansa Aspergera, s ktorým sa Aspergerov syndróm spája.
Medzi úvod a záver a hneď po uvedení do problematiky Aspergerovho syndrómu, nasleduje rozhovor Jaroslava s Ivetou. Jaroslav kladie otázky a Iveta odpovedá. Pred čitateľom sa rozvíja veľmi plastický príbeh a život človeka, ktorý patrí do autistického spektra, kde autizmus a Asperger majú k sebe blízko. Je tu priestor vidieť samotný zápas, ale aj silné a slabé stránky Aspergerovho syndrómu a ako sa s ním dá žiť a zvladať život. A aké sú obmedzenia.

Veľmi cennou súčasťou knihy je kapitola od Radkina Honzáka, ktorý knihu označuje za výbornú a ako niečo obohacujúce a zároveň k tomu prispieva, keď hovorí o najnovšom vývoji a posune pri liečbe Aspergerovho syndrómu. Vzniklo tak veľmi komplexné a kompaktné dielo.

Iveta Radkovová. Autorka knihy študuje a pracuje, ale hlavne snaží sa o normálny život. Napriek odlišnosti.

Rok vydania: 2018, počet strán: 165. Galén 

10,99 €
nezahŕňa cenu dopravy