Ať žije přátelství!

Kto chce byť obklopení priateľmi? Ruku hore! A kto chce byť priateľom? Pretože priateľstvo je založené na vzájomnom a rovnocennom vzťahu. Ak chceme dostať, musíme dávať. Ak chceme mať priateľov, sami sa musíme usilovať byť priateľom...

Táto kniha si nedáva za úlohu nič viac a nič menej, ako ukázať ako posilniť a upevniť priateľstvá. Tá téma nám príde ako bežná a "výskyt" priateľa v našej blízkosti ako vec samozrejmá. A pritom, nič nie je samozrejmé a ak niečo potrebujeme, tak sú to dobré priateľstvá.

Na našom živote, na našom smerovaní, dokonca aj na našom šťastí sa výrazne podieľa to, či máme priateľov a ako kvalitné sú naše priateľstvá. Táto kniha nám pomáha zamyslieť sa nad priateľstvami, ktoré máme. Pomáha nám identifikovať ich silné a aj slabé miesta. Kniha tiež prináša konkrétne rady a cvičenia, ako sa stať lepším priateľom.

Nielen my potrebujeme dobrých priateľov, aj naši priatelia potrebujú, aby sme pre nich boli dobrým priateľom. Sme v tom spolu. Potrebujeme sa navzájom.

Kniha tiež hovorí, ako oživiť staré priateľstva, ktoré z nejakého dôvodu boli prerušené. Je pravdou, že niektorí ľudia nás sprevádzajú len istú časť nášho života. Niekedy sme však stratili niekoho, kto nás mohol sprevádzať celý život len preto, že sme prešli na inú školu, začali žiť v inom meste...

Ak ide o vzácneho človeka, stojí za to o priateľstvo zabojovať, napriek okolnostiam. Kniha ponúka veľa inšpirácie ako na priateľstvách pracovať a tým obohatiť svoj život.

Priateľstvo neprináša potešenie len v danom okamžiku. Pokiaľ sa budeme o svoje priateľstvá starať, predĺžime si tým život, budeme zdravší a šťastnejší. Priateľstvo zohráva dôležitú úlohu v našom živote. Je preto dobré zamyslieť sa nad svojimi prioritami a začať klásť dôraz na priateľstva. Často dokážu ovplyvniť náš život výraznejšie, než mnohí ľudia z našej rodiny.

Ich prínos pre náš život, ale aj podiel na našom vnútornom bohatstve často v mnohom konkuruje aj našim vzťahom. Mnohí priatelia do nášho života zavítali v čase, kedy sme ešte nemali vzťah a vďaka mnohým priateľom sme sa pripravili na cestu životom...

Frida Bern Andersson pracuje ako terapeutka v duchu KBT (kognitívno – behavorálna terapia). Dlhodobo sa venuje ľuďom, ktorí žijú "single".

Daniel Ek pracuje ako psychológ. Je zakladateľom laboratória priateľstva – iniciatívy, ktorá sa snaží oživiť tému priateľstva v živote.

Pär Flodin pôsobí ako psychológ a dlhodobo sa venuje duševnému zdraviu národa. Všetci traja žijú vo Švédsku.

Rok vydania: 2023. Počet strán: 230. Portál

18,49 €
nezahŕňa cenu dopravy