Bulimie a záchvatovité přejídání

V ponuke posledný kus.

Problém s prejedaním sa - pozná prakticky každý človek. Zápasíme s tým často počas sviatkov. Hlavne ak konzumujeme jedlo pri sledovaní Tv, strácame prehľad o množstve zjedenej potravy a môžeme sa prejesť. Tento bežný problém nás dokáže potrápiť.

Oveľa náročnejšie je to u ľudí, ktorí sa prejedajú pravidelne a dlhodobo. Prijímajú oveľa viac, než pre život potrebujú. Skôr či neskôr tento problém začne byť vypuklý a spravidla aj viditeľný. Mnohí skĺznu do bludného kruhu – na prejedanie reagujú zvracaním, alebo sa dopujú preháňadlom. A to všetko v snahe poriešiť problém s prijímaním väčšieho množstva potravy. Prejednanie sa je problémom. Ale je “len” dôsledkom. Existuje dôvod, pre ktorý sa prejedáme. Tento dôvod býva veľmi špecifický a komplexný.

Táto kniha ktorú sme zaradili do ponuky, patrí do edície Rádci pro zdraví. Ide o knihy, ktoré jednoduchým spôsobom sa snažia vysvetliť podstatu problému, jeho príčinu, ale aj riešenie. Sú vhodné pre človeka, ktorý s tým zápasí, ale aj pre jeho rodinu a okolie.

Téma je v knihe komplexne spracovaná. Dozviete sa veľa z histórie, ale aj odborných vecí. Sú tu príklady z praxe, ale aj praktické rady a usmernenia. Druhá časť knihy je už určená skôr človeku, ktorý s prejedaním bojuje - je napísaná ako svojpomocná príručka. Autor knihy však venuje samostatnú kapitolu aj psychoterapeutom a psychológom. Je tu aj veľa odkazov na ďalšie pramene, ale aj pracoviská, ktoré ľuďom pomáhajú s týmto problémom…

Peter J. Cooper pracuje ako klinický psychológ a výskumný pracovník na univerzite vo Veľkej Británii.

Rok vydania: 2014, počet strán: 184. Portál.

12,99 €
nezahŕňa cenu dopravy