Cesta hrdinky

Každá žena ktorá sa vydá na cestu, na ktorej chce úprimne preskúmať svoj vnútorný svet, je skutočnou hrdinkou. Vydáva sa totiž do neznámych a často nebezpečných končín, aby po všetkých možných skúškach a temnej noci duše počas ktorej je sužovaná obavami, pochybnosťami a osamelosťou, aby z toho všetkého vyšla silnejšia, múdrejšia a vnútorne slobodnejšia. Ide o prechod z jednej fázy života, do ďalšej.

Počas tejto fáze prechodu... "musí zvládnuť úlohy hodné Herakla – opustiť domov rodičov, možno aj vzťah bez lásky, zamestnanie ktoré ju gniavi, životný štýl, či dokonca hodnoty ktoré stratili platnosť." Jej život sa otriasa a mení. Je na ceste divočinou, aby sa z nej vrátila do nového sveta. V tom okamihu bude viac sama sebou a pripravená rozvíjať seba a svoje bohatstvo.

Tejto zmeny sa netreba báť, pretože "ženy vďaka inštinktu veľmi dobre vedia, čo je potrebné zanechať a čomu zostať verné."

Ženy 21 storočia sú vystavené početným výzvam. Prepojenie starostlivosti o rodinu a prácu a stúpanie kariérnym rebríčkom. Často musia kráčať cestou samé. Alebo s dieťaťom, ktoré im zostalo po vzťahu s mužom. Mnohé sú odkázané samé na seba, či už žijú v vzťahu, alebo nie. Znova a znova sa dostávajú do situácie, kedy si kladú otázku, ako ďalej. Nesú v sebe túžbu po naplnenom živote. Ale aj túžbu byť ženou. Nech už to znamená čokoľvek. Ako byť sama sebou?

Táto kniha je cestou k zdrojom ženskej sily. Je sprievodcom, ktorý však nedokáže nahradiť cestu. Tú cestu treba prejsť a kniha je len sprievodcom. Čítanie bez putovania nesplní účel. Jednotlivé kapitoly treba čítať znova a znova. Premýšľať nad nimi a praktizovať ich.

Proces dozrievania je individuálny. U každej ženy prebieha jedinečným spôsobom.

Sabine Groth pôsobí ako psychoterapeutka. Vyštudovala kombináciu psychológia a pedagogika. Žije v Nemecku.

Rok vydania: 2020. Počet strán: 223. Portál

16,49 €
nezahŕňa cenu dopravy