Cesty ke klidu

Obavy nás sprevádzajú celým životom. Pravidelne si kladieme otázky, ktoré nás dokážu pripraviť o pokoj. Má môj život zmysel? Som milovaný? Som dosť dobrý? Má ma niekto rád? A mnohé iné... a podobné...

Táto kniha si kladie otázky, ktoré nás trápia. A hľadá k nim odpovede. K slovu sa dostane biológia, filozofia, psychológia, spoločenské vedy a mnohé iné vedy a aspekty.

Nakoniec si autorka kladie otázku, v čom tkvie naša istota a neistota. Ako veľmi si môžeme byť istí, či neistí. Kedy musíme akceptovať, že nemáme istotu. A na čom vlastne môžeme postaviť svoj život. Čo je tou istotou, ktorá nám bude oporou a dá nám pocit bezpečia. Aspoň v niečom. Čomu môžeme veriť a v čo dúfať?

Obavy môžu byť toxické, ak začneme nimi žiť a zároveň môžu byť prínosom, ak nás inšpirujú a postavíme sa im čelom. Tak ako sa vyrovnať s neistotou?

Kniha ponúka množstvo príkladov a cvičení. Môžete vďaka nej pracovať na sebe a učíte sa vystaviť neistote a dosiahnuť istotu. Časom totiž zistíte, že ten pocit, je vo vašich rukách.

Dúfam, že po prečítaní knihy... "si aj vy dokážete nájsť svoju vlastnú cestu životom, žiť naplno a pestro, otvorení všetkým možnostiam, ktoré život prináša – ale aj neistotám, pretože aj tie patria k životu..."

Anna Kåver je psychologičkou, psychiatričkou a terapeutkou a to všetko v duchu KBT (kognitívno-behaviorálna terapia). Napísala viacero zaujímavých kníh. Žije vo Švédsku.

Rok vydania: 2022. Počet strán: 150. Portál

14,49 €
nezahŕňa cenu dopravy

Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite sem: https://dennikn.sk/blog/2758985/zivot-bez-obav/