Mám to o sobě říct?

Tú dilemu pozná každý jeden z nás a dotýka sa rôznych oblastí života – mám to o sebe povedať? A hneď sa objaví celý zástup otázok. Komu to môžem / mám povedať? A v akom rozsahu? Na čo si mám dať pozor? Mám povedať všetko? Môžem niečo zatajiť? A je to vlastne dôležité?

Tieto otázky sú dôležité a ešte viac získavajú na váhe, ak ide o zdravotné problémy a predovšetkým, ak ide o duševné problémy. O niečo ťažšie sa hovorí o duševných problémoch a aj pochopenie v spoločnosti pre túto oblasť bolesti, trápenia a zdravotných ťažkostí je menšie.

Autorka napísala knihu na podklade vlastných skúseností. Jej osobne bolo diagnostikované duševné ochorenie a bolo jej odporúčané, aby žila v komunite... Kniha prináša ovocie jej práce. Tvrdo na sebe pracovala, hovorila o svojich problémoch a neskôr pomáhal iným ľuďom, aby začali hovoriť o svojom živote s duševným ochorením.

Kniha je neskutočne praktická. Dáva praktické rady komu a čo povedať. Čo povedať na prvom rande, čo povedať na pohovore... ako pravdu dávkovať. Čo povedať a čo nie. A čo nemusíme povedať nikomu, ak nechceme. Ale zároveň, prečo je dôležité to povedať – akú úľavu to prináša.

Kniha prináša veľa rád a príkladov. Autorka knihy hovorí otvorene o svojom príbehu. Hovorí ako otvorene hovoriť o sebe. Hovorí o rizikách, ale aj prínosoch toho, že sa aspoň s niekým podelíme o pravdu. Kedy nastáva tá správna chvíľa podeliť sa o tajomstvo? A ako bude na to ten druhý reagovať?

Duševné ochorenie Vám môže obrátiť život hore nohami... Ale aj akútna fáza raz skončí... „Ako sa znovu vrátiť do života? Túto knihu som napísala pre každého, kto má duševné ochorenie, alebo ho prekonal v minulosti.“

Mám to o sebe povedať? Je otázka, ktorú si nakoniec musí zodpovedať každý sám. Autorka sa snaží každého sprevádzať pri hľadaní odpovede na túto otázku a tiež na mnohé iné.

Anita Hubner je psychologička a sprevádza ľudí práve pri snahe znovu sa zaradiť do života. Založila organizáciu, ktorá má práve takéto poslanie. Dokonca pomáha ľuďom s duševným ochorením vrátiť sa do bežného života. Autorka žije v Holandsku.

Rok vydania: 2022. Počet strán: 222. Portál

16,99 €
nezahŕňa cenu dopravy

Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite na: https://dennikn.sk/blog/2904067/mam-to-o-sebe-povedat/