Dívka pod hladinou

O knihe na prvý pohľad viac prezrádza jej podnázov – príbehy dospievajúcich v kríze.

Kniha sa zaoberá krízou, ktorou prechádzajú mladí počas dospievania. Ten proces prináša veľa zmien a otázok. Nie je ľahké sa s ním vysporiadať. Kniha prináša konkrétne príbehy mladých ľudí. Ukazuje s čím zápasia a ako touto krízou prechádzajú.

Príbeh je spracovaný cez podobu terapeutického sprevádzania, takže ponúka aj možnosť nahliadnuť do samotnej terapie a procesu, ako prebieha. Ukazuje tiež, že terapia má čo ponúknuť aj mladým ľuďom, ktorí ešte len dozrievajú a nie je pre nich ľahké mnohé veci pomenovať.

Kniha je inšpirovaná skutočnými príbehmi... zachytáva priebeh terapeutických sedení a to, čo sa tam odohráva... hlavnými hrdinami sú mladí ľudia, ktorí nezápasia len s dospievaním, ale aj mnohými problémami... Kniha ukazuje svet, s akým zápasia... problémy, ktoré sa ich dotýkajú... Ukazuje závažnosť – ako veľmi sa ich tieto veci dotýkajú...

Kniha prináša 11 príbehov. Chlapec, ktorý chcel zomrieť... Samota... Záchvaty paniky... kríza identity... zvláštne záujmy... zmätok... pokus o samovraždu... život po rozvode rodičov... pokus o samostatnosť a vlastnú individualitu... tých problémov s ktorými zápasia mladí ľudia je veľa...

Nakoniec autorka približuje samotnú terapiu. Hovorí o nej a o jej procesoch. Z pohľadu odborníka sa snaží vysvetliť a zodpovedať možné otázky ohľadom sprevádzania a tiež obavy.

Jana Růžičková vyštudovala psychológiu, špecializuje sa na rogeriánsku psychoterapiu a klinickú psychológiu. Žije v Českej republike.

Rok vydania: 2021. Počet strán: 181. Portál 

13,49 €
nezahŕňa cenu dopravy