Dobehni svoj mozog

Existuje spôsob, ako znížiť stres a úzkosť a zároveň podporiť pamäť? Zvýšiť IQ a spomaliť proces starnutia? Stať sa kreatívnejší a sústredenejší zároveň? Odpoveď je jednoduchá: hýbte sa a dobehnite svoj mozog!

Pravidelné cvičenie stimuluje mozog nevídaným spôsobom. Jeho výsledky neprekoná ani kombinovaný účinok liekov, výživových doplnkov a mentálnych cvičení, ako lúštenie krížoviek a riešenie sudoku.

Do rúk sa Vám dostáva kniha od švédskeho autora, ktorá mnohých jeho krajanov inšpirovala k tomu, aby sa začali hýbať, alebo aby sa hýbali viac...

V tejto knihe sa dozviete: prečo je telesná aktivita najlepšou ochranou pred demenciou... aký druh cvičenia možno použiť na liečbu depresie... ako cvičenie zlepšuje pozornosť a sústredenie... ako pohyb môže zlepšiť matematické schopnosti a komunikačné schopnosti... a v neposlednom rade, v čom tkvie ten opojný pocit, ktorý je odmenou po výkone...

Veľmi zaujímavý je pohľad na "dejiny" mozgu, v čom je iný, než v minulosti. Akým vývojom prešiel a čo to pre nás znamená.

"Predstavte si, že niečo tak malé dokáže obsiahnuť všetky naše terajšie i minulé zážitky a pocity. Všetko sa skrýva v tomto "kĺbku" ktoré spotrebuje toľko energie, ako obyčajná žiarovka! O činnosti ostatných orgánov máme už pomerne bohaté poznatky. Donedávna mozog ostával zahalený rúškom tajomstiev. Vďaka novým technológiám pokrok za posledné dve desaťročia priniesol posun..."

"Všetko čo robíme, mení náš mozog. Medzi aktivity ktoré mu robia dobre patrí pohyb. Mozog je to prekvapujúce, ale má z pohybu najväčší osoh zo všetkých orgánov."

S čím môžeme rátať, keď sa začneme viac hýbať? Ktoré výsledky sa dostavia hneď a ktoré časom?

Anders Hansen je švédskym psychiatrom, ktorý sa dlhodobo venuje skúmaniu mozgu a búra v tejto oblasti mnohé mýty. Opiera sa o moderné poznatky a tie používa pre popularizáciu dôležitosti starostlivosti o mozog. Mozog bol aj predmetom seriálu, v ktorom vystupoval a často o ňom prednáša. Táto kniha už stihla byť preložená do niekoľkých jazykov.

Rok vydania: 2023. Počet strán: 249. barecz & conrad books

15,99 €
nezahŕňa cenu dopravy