Dospělé děti emočně nezralých rodičů

Novinka

Ak ste vyrastali s emočně nezrelým, nedostupným alebo sebastredným rodičom, môžete v dospelosti prežívať hnev, emočnú osamelosť, pocit zrady, úzkosti, depresiu, ale aj mať problém nadviazať vzťah… Je možné, že ste v tej situácií stratili kontakt so sebou. V podstate ste obetovali, či popreli seba. Za kúsok, či prísľub prijatia a pohody.

Nezrelosť u dospelého, dokáže u dieťaťa vyvolať veľa problémov. Ak dieťa má nízke sebavedomie, potom sa môže z toho obviňovať a žiť s pocitom viny. Otázkou je, čo s tým? Ako sa tomu postaviť… zbavte sa viny,ktorá nie je vaša...

Kniha sa problému emócií a nezrelosti venuje komplexne. Hovorí o emočnej nezrelosti. Ukazuje na jej dopady. Hovorí o znakoch nezrelosti a na čo si dať pozor. Aj pri nezrelosti sú rôzne podoby rodiča, ktorý je nezrelý. Ako sa s tým deti vyrovnávajú a ako reagujú? Ako postupovať, ak ste sa v probléme našli? Ako zmeniť staré a zaužívané vzorce správania? Ako sa dostať z pút takéhoto človeka, oslobodiť sa z pocitu viny a nadýchať sa slobody? Všetky tieto témy sú predmetom knihy a venujú sa im jednotlivé kapitoly. 

Človek ktorý zažil emočnú nezrelosť a osamelosť, často v sebe nesie pochybnosť, či je dosť dobrý a či ho niekto bude mať rád. 

Snažiť sa pochopiť svoju minulosť je proces, v ktorom sa sladkosť miesi s trpkosťou. Keď pochopíte, čo sa stalo a ako vás to ovplyvnil… uvedomenie je prvým krokom k zmene. Neopakovať ten vzorec. Zanechať ho. Žiť inak.

Lindsay C. Gibson pôsobí ako klinická psychologička v USA. Dlhodobo sa venuje práci s emočnou nezrelosťou a s jej dopadmi.

Rok vydania: 2024, počet strán: 270, Portál 

18,99 €
nezahŕňa cenu dopravy

Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite sem: https://dennikn.sk/blog/3893115/vo-vire-emocii-ked-emocie-su-nezrele/