Hrdinka v nás

Kniha hovorí o ženskej identite. Kladie si otázky, čo to znamená byť ženou. Ukazuje v tom určitú históriu – proces počas ktorého ženská identita bola v úzadí... neskôr zápasila s mužskou... a teraz do veľkej miery má množstvo príležitostí...

Možností je veľa. A tak nakoniec sa vynára otázka, čo z toho je to pravé? V čom tkvie ženská identita?

Kniha pomáha ženám, aby spoznali vlastnú identitu. Pomáha im zanechať mýty a falošné predstavy. Pomáha im pomenovať a objaviť ich vlastné túžby a predstavy. A vďaka procesu inicializácie – kniha je písaná v duchu učenia C. G. Junga, im pomáha uchopiť jednotlivé úlomky (archetypy) a cez ne dospieť k plnosti.

Čo to znamená byť ženou? A nie ženou vo všeobecnosti. Ale čo to znamená byť ženou pre mňa? Vzhľadom na moje túžby a potreby... Otázky, ktoré sa zarezávajú pod kožu a predsa sú oslobodzujúce.

Ísť vlastnou cestou. To občas prináša konflikt s kde kým. Vrátane vlastnej rodiny, ale aj vzťahov v nej. Konflikt je často cenou za vlastnú cestu a v neposlednom rade za vlastné šťastie. Niekedy nie je možné inak. Je dôležité žiť autenticky. Byť sám sebou. Aj keby to iní nechápali...

Ženy ktoré prichádzajú za mnou... hoci sú často úspešné, predsa cítia prázdnotu a nespokojnosť... Na čo to všetko? Majú pocit, akoby stratili smer... Stratili sa v možnostiach... Ale aj vydali sa na cestu bez toho, aby vedeli čo vlastne chcú. Teraz niečo dosiahli a nenaplnilo ich to. Čo ďalej?

Stojíme pred výzvou, vybrať sa na hrdinskú cestu za sebou. Ísť vlastnou cestou. Cestou hrdinky. Vážiť si seba. Spoznať seba. Byť verná sebe. A počúvať svoje túžby a potreby. Tá cesta je často záhadná a tajomná. Môže priniesť aj veľa konfliktov s mužmi, ale aj s rodinou. Nie preto, aby konflikty pretrvali, ale aby vybojovali miesto, ktoré žena potrebuje a úctu, ktorú si zaslúži. Tak kde je jej miesto? Čo to znamená byť ženou?

Maureen Murdock pôsobí ako psychologička, terapeutka a profesorka. Dlhodobo sa venuje téme ženskej identity. Žije v USA.

Rok vydania: 2022. Počet strán: 230. Portál

18,99 €
nezahŕňa cenu dopravy

Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite na: https://dennikn.sk/blog/2799168/zena-ako-hrdinka/