Jak jsem šel pro mléko a vrátil se s kolem

Vypredané

Témou tejto knihy sú naše rozhodnutia, ktoré sú naše, ale na prvý pohľad nevieme o tom, len sa čudujeme, prečo sme kúpili toto, povedali tamto, alebo rozhodli sa tak a tak...

Každý deň musíme urobiť veľa rozhodnutí. Niektoré sú menšie a niektoré väčšie. Niektoré len málo ovplyvnia náš život a niektoré to urobia zásadným spôsobom.

Ako funguje naše rozhodovanie? Ako tento proces prebieha? Čo ho ovplyvňuje? Prečo sa v jednom okamihu rozhodneme tak a hneď zas inak? Je v tom rozdiel medzi mužmi a ženami? Je lepšie rozhodnúť sa spontánne, alebo dôkladne premyslieť svoje kroky? Tieto a mnohé iné otázky si autor knihy kladie a hľadá na ne odpovede.

Ide o veľmi praktickú knihu, ktorá prináša veľa zaujímavých informácií, ale aj praktických rád (do života). Pomáha Vám lepšie uchopiť svoj život do svojich rúk a urobiť dobré rozhodnutie.

Kniha zároveň ide "pod kožu" a kladie otázky "na telo". Ponúka množstvo testov a zamyslení, ale to len preto, aby ste pochopili zákonitosti rozhodovania a zobrali rozhodovanie do svojich rúk. Aspoň teda v dôležitých veciach.

Nie je v našich silách prebrať každé rozhodnutie. Toľko času nemáme. Ale je dôležité, aby sme v dôležitých rozhodnutiach urobili rozhodnutie a neskôr si za ním mohli stáť. Okrem toho, potrebujeme sa cvičiť v pozornosti, aby nám nič dôležité neuniklo. Inak sa necháme unášať životom a ľahko sa ocitneme tam, kde sme nechceli byť...

Jochen Mai je novinárom, rečníkom a poradcom v oblasti médií. Predovšetkým je vyhľadávaním odborníkom na tému rozhodovania a na túto tému pomerne často aj prednáša. Žije v Nemecku.

Rok vydania: 2018. Počet strán: 277. Portál

15,49 €
nezahŕňa cenu dopravy