Jak přežít nevěru a zustat spolu

Táto kniha nevníma neveru, ako niečo dobré. A ani nehovorí, že napriek nevere má vzťah pretrvať. To čo hovorí je, že napriek nevere vzťah môže pretrvať. Nevera nemusí znamenať koniec vzťahu.

Kniha pomerne komplexne rozoberú neveru. Od možných príčin, cez prejavy ktoré môžu signalizovať problém, cez situáciu a možnosti, ktoré nevera prináša a ako sa s ňou možno vysporiadať. Nevníma situáciu čiernobielo. Venuje sa aj situácií toho "tretieho" a dokáže neveru vnímať aj ako znak narušeného vzťahu, či dokonca ako dôsledok nefungujúceho vzťahu.

Autor knihy napriek téme, ktorá je náročná, nestavia sa do pozície moralizátora. Skôr pomáha pochopiť, zorientovať sa a hľadať východisko. Poskytuje rady, dokonca ponúka koncepciu ako o tom hovoriť, ako si vytvoriť určitý odstup od situácie, ako upustiť od útokov a obviňovania a zamerať sa na uzdravenie vzťahu a prekonanie zranenia. Kniha ponúka nádej tým, ktorí sa napriek nevere rozhodnú ostať spolu. Pomáha im obnoviť vzťah a podľa možností, posunúť ho ďalej a možno aj urobiť krajším. Časom.

Nie sme pripravení milovať. Nevieme, čo to obnáša a čo to znamená. Nevieme, ako si lásku udržať. Len hádame.

Niekedy sa cesty tých, ktorí sa milujú rozdelia a to napriek tomu, že obaja zdieľajú spoločný život a posteľ. Nepozorovane sa vzďaľujú, zabúdajú na spoločné puto, ktoré ich k sebe viaže, prestávajú sa jeden o druhého zaujímať. A zrazu sa jeden ocitne v náručí niekoho tretieho. V inom náručí nachádza to,  čo dúfal že nájde u partnera, no v istom okamihu na to rezignoval. Jeho srdce zrazu bije už pre niekoho iného.

Zranenie, ublíženie, zmietanie rozporuplnými pocitmi, nerozhodnosť, smútok, nedôverčivosť, zbavenie ilúzií. Ostať? Odísť? Zmätok na obidvoch stranách. Vrátiť sa, alebo ostať s novým partnerom? Čakať, že sa spamätá, alebo ho nechať ísť. Je ešte v čo dúfať? Čo možno ešte urobiť pre záchranu vzťahu? A je ešte nejaká nádej, že sa vráti? Otázky, ktoré sa derú pod kožu.

Tak zostať, alebo odísť? Odpoveď musíte nájsť vy sami. Autor knihy Vám pomáha usporiadať si myšlienky a pomáha posúdiť "vec" s odstupom a bez unáhlenia.

Christophe Fauré pôsobí ako psychiater, psychoterapeut a odborník na vzťahy ktoré prechádzajú náročnými okamihmi. Dlhodobo sa tejto téme venuje a publikuje o nej. Žije vo Francúzsku.

Rok vydania: 2015. Počet strán: 166. Portál

8,99 €
nezahŕňa cenu dopravy

Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite na: https://dennikn.sk/blog/844746/ked-vtrhne-nevera-do-vztahu/