Jak zvládnout organizaci času

Novinka

Stále nestíhate, nech robíte čo robíte? Váš zoznam úloh sa rýchlejšie zapĺňa – než z neho odbúda? Akoby nemal dno? Ako vystúpiť z tohto začarovaného kolotoča, či kolesa pre škrečkov? A nedostať infarkt?

„Často som mala pocit, že mi dochádza čas... že mám málo času... a tak som sa snažila preskakovať od jednej veci k druhej... bez ohľadu na to, ako rýchlo som sa hnala, stále som mala pocit, že nemám dosť času... Hoci mi nikdy nebola diagnostikovaná porucha ADHD, niektoré jej črty som u seba spozorovala. Predovšetkým problém s organizovaním času..."

Táto kniha stojí na podklade KBT (kognitívno-behaviorálna terapia), pozitívnej psychológie, mindfulness a práci so stresom.

Podnázov knihy je: 25 metód a stratégií – v skutočnosti tých 25 koncepcií je rozvinutých v 5 kapitolách. A sú tématicky usporiadané.

Tých 5 kapitol je praktických - ako si usporiadať čas a získať nad nim kontrolu... ako si organizovať prácu... ako pracovať s motiváciou... ako pracovať s cieľmi a ako sa dobre rozhodovať a získať odstup. 

Tých 25 stratégií ktoré podnázov knihy sľubuje, vychádza a je spojených s jednotlivými témami. Naučíte sa napríklad lepšie odhadnúť, koľko času vám zaberú jednotlivé úlohy. Mne sa páčilo zamyslenie nad tým, ako rýchlo je potrebne prácu urobiť - od toho závisí, do akej hĺbky a precíznosti môžem zájsť...

Risa Williams pracuje ako klinická terapeutka a koučka. 

Rok vydania:2024, počet strán: 176. Portál

15,49 €
nezahŕňa cenu dopravy

Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite sem: https://dennikn.sk/blog/3866732/ako-zefektivnit-svoj-cas/