Je to manipulace?

Ako už naznačuje aj názov knihy, jej témou je manipulácia a to na všetky možné a nemožné spôsoby.

S manipuláciou sa môžeme stretnúť často nielen v práci a v spoločnosti, ale aj medzi ľuďmi, dokonca aj vo vzťahu. Autor knihy ide na to pekne po poriadku a hovorí všetko dôležité o manipulácií – ako vyzerá, aké má podoby, aké sú jej znaky a prejavy, ako sa chrániť, dokonca ako vyzerá človek, ktorý má sklon manipulovať a na čo si dať pozor.

Aby sme sa vyhli manipulácií, potrebujeme nielen tieto veci poznať, ale aj používať. Kniha preto prináša množstvo príkladov a rád.

Aby sme sa vyhli manipulácií, musíme poznať, čo si druhí myslia, čo zamýšľajú a čo ich motivuje. Túto analýzu robíme vďaka emočnej inteligencií, vďaka znalosti techník používaných na presviedčanie, vďaka dešifrovaniu reči tela a vďaka poznaniu typického manipulátora – ako vyzerá a ako sa správa.

Na príklade rôznych situácií, či už je to okúzlenie iným človekom, priateľstvo, obchod alebo konflikt - autorka ukazuje, ako prebieha manipulácia, prípadne pokus o ňu.

Táto kniha vznikla so zámerom vybaviť Vás znalosťami, ktoré Vám pomôžu odhaliť rôzne druhy manipulácie. Predstavenie modelových situácií je doplnené komentárom psychológa, objasnením zdrojov manipulácie na obidvoch stranách – prečo ten druhý manipuluje a prečo si vybral práve nás.

Pascale Chapaux-Morelli prednáša na univerzite v Paríži. Vedie tiež Asociáciu pre pomoc obetiam psychického násilia. Pracuje ako psychológ. Žije vo Francúzsku.

Rok vydania: 2022. Počet strán: 198. Portál

14,99 €
nezahŕňa cenu dopravy

Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite sem: https://dennikn.sk/blog/3176846/ako-sa-vytrhnut-z-ruk-manipulatora/