Když se zlé věci stávají dobrým lidem

Možno si pamätáte na príbeh Jóba. Aj bez náboženského „rozmeru“, to je nešťastný príbeh, plný strát a temných okamihov. Táto kniha vznikla za podobných okolností. Ale tu je náboženský rozmer podstatný.

Židovský rabín ktorý verí a ktorý bol tak vychovávaný – Boh dobrých odmeňuje a zlých trestá, sám sa musí vyrovnať s ochorením svojho syna. Keď mu po dlhej chorobe zomrel syn, začal skúmať problém zla – a zmenil názor. Dnes je presvedčený, že zlo nemusí byť trestom a už vôbec nemusí mať hlbší význam... "Je pre mňa ľahšie veriť v Boha, ktorý nenávidí utrpenie, ale nemôže ho zmenšiť, než v Boha, ktorý sa rozhoduje, ktoré dieťa nechá trpieť a zomrieť," hovorí rabín Kushner.

Kniha je neskutočne láskavá a nežná. Pomáha nájsť nádej a znovu povstať. Pomáha hľadať odpovede, sprevádza pri kladení otázok a hovorí práve o tom, že zlé veci sa stávajú aj dobrým ľuďom. Nie sú skúškou a nie sú trestom. Patria k životu.

Ako so zlom naložiť? Odkiaľ prichádza? Môže z neho vzísť niečo dobré? Je vôbec možný život vo svete, kde by nebolo zlo? Čo môžeme urobiť a čo je v našich rukách? Viac v knihe :)

Harold S. Kushner je americkým židovským rabínom.

Rok vydania: 2018. Počet strán: 168. Portál

12,99 €
nezahŕňa cenu dopravy