Když ty nejsi ty

Určite ste si zoparkrát položili otázku – prečo som to urobil? Ona má viacero pôdob – prečo som to cítil, povedal... Ako často sa udialo niečo a sami sa čudujeme nad tým, prečo sme sa tak zachovali a povedali to, či ono. V tejto chvíli nejde primárne o veci, ktoré sú potlačené, ide o mechanizmy ktoré v nás pracujú.

V bežnom živote je tá téma tabu. Nehovorí sa o nej. Preto táto kniha o tom hovorí – o prenose a protiprenose. To sú tie mechanizmy, kedy do toho čo sa deje, čo ten druhý hovorí a robí, vkladáme kus seba. Meníme kontext, dokonca aj význam toho. A následne reagujeme a naša reakcia je tým druhým vyvolaná, ale ovplyvnená nami.

Na prvý pohľad nám to nepríde zrejmé, ale ako často prenášame na druhých niečo z nás. Alebo dokonca prenášame (projekujeme) na nich iných ľudí. Ako často vďaka tomu dochádza ku konfliktom – dochádza totiž k nepochopeniu a k nedorozumeniam.

Kniha tému prenosu a protiprenosu do detailov rozoberá. Ukazuje ako nám zasahuje do života a čo s tým môžeme urobiť.

Kniha prináša konkrétne príklady a príbehy ľudí a ukazuje, ako v nich pôsobil prenos a protiprenos a k čomu viedol. Nie je to téma, ktorú by bežne ľudia riešili. Ale riešiť ju je cestou k lepšiemu životu. Môžeme byť o niečo viac sami sebou a žiť autenticky.

Anita de Nennie pôsobí ako psychológ a kouč. Pracuje tiež ako supervízor. Žije v Holandsku.

Rok vydania: 2020. Počet strán:183. Portál 

13,49 €
nezahŕňa cenu dopravy

Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite na: https://dennikn.sk/blog/3098912/ked-to-nie-si-ty/