Konec spoluzávislosti

Autorka tejto knihy si sama prešla závislosťou a následne spoluzávislosťou. Pozná ten problém zvnútra - ako závislý, pozná ho z blízkosti - v jej rodine jedne člen zápasil so závislosťou a pozná ho zvonka - ako terapeut, pretože pomáha ľuďom zo závislosťou.

Knihu napísala z duše. A na základe vlastnej skúsenosti. Kniha je predovšetkým určená partnerovi, rodine a blízkym človeka, ktorý prechádza závislosťou.

Kniha sa snaží pomenovať, čo to spoluzávislosť je. Ako sa prejavuje, ako deformuje život ľudí a predovšetkým, ako sa s ňou vysporiadať.

V knihe autorka prináša veľa príbehov zo života. Môžete sa v nich nájsť a inšpirovať sa nimi. Nie ste sami, kto rieši ten problém a kladie si podobné, či rovnaké otázky.

Autorka pomerne podrobne popisuje, aké sú znaky človeka, ktorý je spoluzávislý. Ako sa to na ňom prejavuje. Môžete ten zoznam porovnať so svojim životom. Budete prekvapený, čo všetko sa zmenilo...

Autorka si kladie otázku, ako ďalej viesť vzťah so spoluzávislým. Nechcete ho stratiť, ale už takto ďalej nevládzete. Je možné ostať na blízku a začať inak? 

Autorka si kladie otázky, prečo sa to stalo. Prečo sme to dopustili. Kladie si ich preto, aby sa nám to znovu nestalo. Aby sme nezdravú starostlivosť o jedného človeka, nevymenili za iného. 

Spoluzávislý je v role obete. Ako z toho von? Spoluzávislosť má určité fázy. Čím si obeť prechádza a ako sa tá sieť závislosti mení...? 

V knihe zaznieva aj prelomová myšlienka o „trojuholníku“, alebo trojboji ktorý vedie spoluzávislý. To že je obeťou, je len jednou podobou spoluzávislosti.

V neposlednom rade sa dozviete o histórií spoluzávislosti, v čom je rozdiel medzi závislosťou a spoluzávislosťou. A predovšetkým, ako znovu začať žiť svoj život. Ako znovu cítiť, radovať sa, objaviť chuť do života a znovu mať plány... a môcť snívať...

Na túto knihu sme naozaj dlho čakali. Je balzamom pre partnerov a rodiny tých, ktorí sú závislí.

Melody Beattie je americkou autorkou kníh, ktoré sa venujú spoluzávislosti. Jej skúsenosti pomohli postaviť a zaviesť do praxe 12 bodový program pre ľudí, ktorí sú spoluzávislí. Žije v USA.

Rok vydania 2023. Počet strán: 231. Portál

18,49 €
nezahŕňa cenu dopravy