Kořeny

V ponuke posledný kus.

Žijeme v rýchlej dobe. Žijeme rýchlo. Často sa presúvame, z miesta na miesto. Rýchlosť a presun sa požaduje od nás v rôznych oblastiach. Akoby nič nebolo stále. A všetko plynulo.

Práve do tohto nečasu autor tejto knihy prichádza s malou tenkou knižkou, ktorá hovorí o koreňoch v našom živote.

Korene sú obrazom sily, vďaka nim máme zázemie a oporu. Vďaka nim čerpáme silu a múdrosť a máme príbeh – niekam smerujeme.

Nájsť svoje miesto v živote, cítiť sa v bezpečí a byť si vedomý seba samého – ten kto pozná korene svojho života, ten vie čo pre život potrebuje. Obraz koreňov je obrazom zdroja sily, vďaka ktorému porastieme do krásy.

Ako objaviť svoje korene? Čo sú to korene? Akú úlohu plnia v živote? To sú len niektoré témy tejto útlej knihy. Korene nám pomáhajú objaviť miesto v živote. Byť sebou. A zastáť si svoje miesto.

Korene sa spájajú s našou rodinou a s predkami, s našou spoločnosťou, ale aj s krajinou. Odniekadiaľ pochádzame a naša identita sa utvárala v určitom priestore. Je ovplyvnená rodinným, ale aj kultúrnym, či "národným" dedičstvom.

Mnohí ľudia žijú, akoby nemali korene, akoby prišli o svoje korene a niekto ich presadil. A tak žijú akoby bez duše.

Bez koreňov rastlina a aj strom vysychá a hynie. Bez koreňov človek stráca oporu. Nechá sa unášať životom. Nežije svoj život.

Anselm Grün je benediktínskym mníchom, ktorý dáva duchovné cvičenia. Je úspešným manažérom a ekonómom. Dnes by sme napísali koučom. Má prirodzené terapeutické vlohy a schopnosti.

Rok vydania: 2015. Počet strán: 111. Portál

8,99 €
nezahŕňa cenu dopravy

Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite na: https://dennikn.sk/blog/1079993/korene-nasho-zivota/