Krize je výzva

Či sa nám to páči, alebo nie, zmeny patria k životu. Mnohé si ani neuvedomujeme. Život je neustála zmena. A jedna z mála vecí, ktoré sú večné a nemenia sa, je potreba zmeny.

A tak ako mnohé zmeny si ani neuvedomujeme, rovnako si neuvedomujeme ani skutočnosť, že s mnohými zmenami sme sa vyrovnali pomerne ľahko. A ani sme si to nevšimli…

Ak sa lepšie pozrieme na svoj život, často sme prešli zmenou a dokonca to náš život obohatilo. Nie je načase prestať sa báť zmeny?

Ak potreba zmeny je tým čo je večné a nemenné, potom istým protikladom zmeny je naša identita – sme to stále my. Aj keď sa premieňame. Napriek zmenám. Preto sa zmeny netreba báť.

Knihu síce prečítate na jeden dych, ale bola by to škoda. Skladá sa z množstva zamyslení a cvičení. Jednotlivým kapitolám treba dopriať čas a aj sa k nim vracať. Je cenným sprievodcom na ceste zmeny, ale mení aj náš pohľad na zmenu.

Asi nikdy nebudeme vnímať zmenu ako niečo, čo treba robiť často, na to sme dosť pohodlní. Ale rozhodne kniha zmení náš pohľad na zmenu, ako niečo negatívne.

Zmena môže byť a často je pozitívna . O to viac, ak zmenu my sami podnecujeme a tak máme viac možností vo svojich rukách. Pretože ak my sami iniciujeme zmenu, potom nie sme pod takým časovým tlakom, môžeme si počkať na správny okamih a tú svoju vysnenú príležitosť a aj sa na to pripraviť. Rozhodne je to lepšia pozícia, ako byť postavený pred hotovú vec.

Bärbel Wardetzki pochádza z Berlína. Vyštudovala kombináciu psychológia a pedagogika. Začala sa venovať terapií v duchu gestalt terapie. Výcvik absolvovala v USA. Ako psychoterapeut pôsobila na psychosomatickej klinike v Bad Grönenbachu. Od roku 1992 má vlastnú psychoterapeutickú prax v Mníchove. Je vyhľadávaním terapeutom, často dostáva priestor aj v médiách a napísalo viacero úspešných kníh.

Rok vydania: 2021. Počet strán : 224. Portál

15,49 €
nezahŕňa cenu dopravy
Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite sem: https://dennikn.sk/blog/2640754/preco-sa-nebat-zmeny/.