Malý mních a jeho začiatky

„To dobré vidíme len srdcom. To hlavné, je očiam neviditeľné…“ rezonuje dielom Malý princ od Antoina de Saint Exupéryho. Exupéry nás učí vnímať srdcom…

Harry Fara vo svojej knihe Malý mních a jeho začiatky ide ešte ďalej a pritom nadväzuje na Exupéryho – „Boh vkladá do každej duše semienko mníšstva“. Každý človek má duchovne žiť tam, kde je – ako duchovná bytosť. Prijmite pozvanie na spoznávanie duchovného rozmeru nášho života…

Bože, kde ťa nájdem? Najprv prejdeš úzkou bránou. Brána, to je rozhodnutie. Za bránou sa otvára nový priestor. Aká úzka je cesta ktorá vedie k životu a ako málo ľudí sa ňou vyberie… Prišiel si na svet, aby si duchovne bojoval.

V každom z nás je kúsok mnícha a tento mních túži po duchovnom živote. Každý z nás je Bohom milovaný. Čo viac potrebujeme k životu? Láska, to je pravda na ktorej možno postaviť život. Prijať seba, pravdu o sebe a s láskou. Otvoriť sa láske a milovať.

Harry Farra je dekanom fakulty masmediálnej komunikácie na univerzite v Pensylvánii a cez postavu malého mnícha veľmi zrozumiteľným a príťažlivým spôsobom približuje veľké pravdy duchovného života.

 Rok vydania: 2026, počet strán: 192. Cesta 

13,49 €
nezahŕňa cenu dopravy
Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite sem: https://dennikn.sk/blog/1449353/maly-mnich/.