Mateřský koučink

Ak predchádzajúca kniha hovorila, že v materstve je toho na ženu veľa, tak táto kniha nehovorí o tom, že stačí "veci" lepšie manažovať. Čas ktorý máme je totiž obmedzený. Samotné manažovanie ho nedokáže nafúknuť, len nám pomáha ho lepšie využiť.

Materstvo je všetkým možným, len nie učesanou reklamou na spokojne spiace dieťa a oddýchnutú matku. Prináša veľa výziev a náročných okamihov. Táto kniha má ambíciu pomôcť ženám – stať sa ich sprievodcom už počas tehotenstva, cez pôrod, až po prvé spoločné obdobie života matky s dieťaťom.

Zároveň má ambíciu v tom všetkom pomáhať žene vyznať sa v sebe, ostať sama sebou a získať odvahu žiť materstvo podľa seba (bez zasahovania druhých). Aj preto ako podnázov knihy rezonujú slová: psychická príprava v tehotenstve, počas pôrodu a po ňom.

Cieľom tejto knihy je naučiť ženy pracovať s úzkosťou a so strachom... materstvo je náročný proces... „mojou snahou je pomôcť Vám preplávať cez more pochybností, obáv a komplikácií a priviesť Vás k poznaniu, že to môžete zvládnuť. Ukážem Vám, ako sa odnaučiť od zlozvykov, ktoré znižujú Vašu psychickú odolnosť a ktorými sa pripravujete o silu...“

Kniha je naozaj komplexným návodom, priam receptárom. Pomáha pri práci s myšlienkami a s obavami. Ponúka množstvo rád a cvičení. Ale aj odkazy na ďalšiu literatúru. V samostatnej časti sa venuje aj varovným príznakom, ktoré hovoria o tom, že žena je preťažená.

A kam sa stratil ten manažment? Ten je v usporiadaní svojho života a v mentálnom nastavení, vďaka ktorému žena lepšie zvládne situácie, ktoré nastanú.

Jana Černá pôsobí ako psychologička a fyzioterapeutka. V ambulantnej starostlivosti v nemocnici sa venuje ženám, ktoré prichádzajú unavené a majú pocit, že nezvládajú úlohu matky. Žije v Českej republike.

Rok vydania: 2019. Počet strán: 143. Portál

13,49 €
nezahŕňa cenu dopravy