Mindfulness pro začátečníky

Cvičenie všímavosti v sebe skrýva možnosť nielen pominuteľného pocitu spokojnosti, ale aj pocitu hlbokej spokojnosti. Táto kniha Vám pomôže pretvoriť vlastný vzťah k tomu, ako premýšľate, cítite, milujete, pracujete a hráte sa... a to všetko, aby ste dokázali precitnúť a viac byť sebou.

Kniha prináša množstvo úvah a zamyslení. Okrem iného sa dozviete: prečo má zmysel vracať sa k vlastným zmyslom? Ako môžeme oslobodiť svoje myšlienky? Ako vnímať bezprostredne... konkrétne podnety pre rozvíjanie všímavosti...

Mindfulness je uvedomovanie si prehlbované tým, že niečomu vytrvalo a sústredene venujeme svoju pozornosť. Pozornosť tomu venujeme zámerne, vytrvalo, v prítomnom okamihu a bez posudzovania. Je to tiež podoba meditácie.

Kniha rozoberá tému všímavosti (mindfulness) ako sa hovorí od podlahy – od základov. Je v danej oblasti "povinnou" literatúrou vzhľadom na odbornosť jej autora.

Jadrom mindfulness nie je len pozornosť, ale aj načúvanie a rozvíjanie intimity – stávame sa viac sami sebou. Sme viac v kontakte so sebou. A tak budujeme / rozvíjame intimitu k sebe. Kniha ponúka veľa linkov a tipov na ďalšiu literatúru. 

Jon Kaban – Zinn je profesorom medicíny a zakladateľom Centra pre všímavosť a Kliniky pre redukciu stresu (na základe všímavosti).. Dlhodobo sa venuje výskumu mindfulness. Vďaka nemu mindfulness sa zakorenila v medicíne a v terapií. Žije v USA.

Rok vydania: 2022. Počet strán: 134. Portál

12,99 €
nezahŕňa cenu dopravy

Ak sa chcete o knihe dozvedieť viac, kliknite na: https://dennikn.sk/blog/2949470/sila-ducha-alebo-zivot-v-pritomnosti/