Muži nepláčou?

Jeden z mýtov hovorí, že chlap neplače. A ten vedie k tomu, že muži často skrývajú svoje emócie a pocity, dusia ich v sebe, nepracujú s nim a tie ich často chytia do pasce a lapia do beznádeje. Nastane frustrácia a depresia. Pred depresiou sa snažia utiecť... často siahajú po nejakej závislosti – najčastejšie alkohol... snažia sa ju zahnať... často sa upnú na pracovný výkon... nič z toho však nefunguje. Problém to len zhoršuje...

Táto kniha sa venuje depresií u mužov. Vníma ju ako fenomén, o ktorom treba hovoriť. Depresia je pomerne málo diagnostikovaná u mužov. Spravidla u tých, u ktorých má vážnejší priebeh a častejšie preto končia tragicky. Preto treba o nej hovoriť.

Kniha je určená širokej verejnosti – ľuďom ktorý zápasia s depresiou, ich okoliu, ale aj terapeutom, či psychológom. Kniha je zo sekcie Rádci pro zdraví – je preto spracovaná v duchu – výborné poznatky podané prijateľnou formou - pre širšiu verejnosť.

O depresií sa dozviete všetko podstatné. Kniha prináša aj štyri konkrétne príbehy a zápasy s depresiou. Je tu aj test – či trpíte depresiou. A v neposlednom rade, veľa cvičení a rád – ako z toho von. Kniha má 9 kapitol – a tie sa snažia uchopiť celý kontext depresie. Je tu veľa tabuliek, definícií, ale aj otázok na telo a grafov. O depresií sa dozviete všetko podstatné a prijateľnou formou.

Manfred Wolfersdorf je primárom kliniky pre psychiatriu, psychoterapiu a psychosomatiku a expertom na mužskú depresiu. Constanze Löffler a Beata Wagner – obe pracujú ako novinárky a dlhodobo sa venujú medicínskym témam. 

Rok vydania: 2014, počet strán: 264, Portál.

6,99 €
nezahŕňa cenu dopravy