Naději se dá naučit

Hovorí sa, že nádej zomiera posledná. Kým máme nádej, tak máme silu kráčať svojou cestou a prekonávať rôzne prekážky. Kde sa rodí nádej?

Kým máme nádej, máme chuť a silu žiť. Často si myslíme, že je sprievodným znakom nášho života a že je jeho bežnou "výbavou", kým sa neminie. Ale nádej máme vo svojich rukách. Vieme ovplyvniť to, aby v našom živote bola prítomná, dokonca vieme ovplyvniť jej množstvo. Ako? Na túto otázku hľadá odpoveď táto kniha...

Autor knihy ako východisko kladie dôraz na pozitívnu psychológiu. Pozitívna psychológia si nezakrýva oči pred skutočným stavom a ani ho nepopiera. Len sa snaží klásť dôraz na to pozitívne a dobré. Môžeme to nazvať "zmenou uhľa pohľadu", či z pohľadu terapie procesom "prerámovania". Preto autor knihy jej dáva podnázov – cesta k pozitívnemu pohľadu na život.

Nejde o čistú teóriu. Autor v knihe ponúka sedem konkrétnych krokov / techník na zmenu postoja / pohľadu na život. Vďaka týmto technikám dochádza k prehodnoteniu našich vnútorných presvedčení; k zmene negatívnych presvedčení; v zameraní sa na to dobré, čo v nás je; k stanoveniu nových cieľov; k usporiadaniu priorít; ale aj k uvedomeniu si skutočnosti, že treba výjsť zo seba a pomáhať aj iným ľuďom. Všetky tieto úlomky sú živnou pôdou pre nádej.

Autor knihy "napísal skvost... vďaka ktorému môžete od základov zmeniť svoj pohľad na svet a oslobodiť sa od myšlienok, ktoré Vás zväzujú... táto kniha je preniknutá múdrosťou." Jej autor nevedie ľudí k tomu, aby ignorovali bolestivú realitu, ale učí ich, aby získali stratenú rovnováhu... Táto kniha Vám pomôže použiť vlastnú predstavivosť na to, aby ste objavili svoje silné stránky a životné možnosti...

Možno ste doteraz videli svoju budúcnosť dosť negatívne. Ak premeníte to negatívne a objavíte to pozitívne, znovu sa objaví nádej... Nádej, to je perspektíva a horizont, ktorý sa ukazuje na obzore a dáva nám prísľub budúcnosti. Zrazu máme znovu silu kráčať ďalej.

Dan Tomasulo je doktorom psychológie a prednáša na Kolubijskej univerzite. Dôraz kladie na aplikovanú pozitívnu psychológiu. Je uznávaným a vyhľadávaním "stĺpčekárom" v médiách. Ale aj vyhľadávaným prednášajúcim. Dlhodobo sa venuje téme nádeje a píše o nej články. Žije v USA.

Rok vydania: 2021. Počet strán: 207. Portál

16,49 €
nezahŕňa cenu dopravy

Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite na: https://dennikn.sk/blog/2631908/nadej-zomiera-posledna/