Narcismus - vnitřní žalář

Narcizmus patrí k mimoriadne rozšírením poruchám / problémom dnešnej doby.

Skúsený terapeut Heinz-Peter Röhr sa v tejto knihe zaoberá vznikom tejto poruchy, jej priebehom a naznačuje ako s ňou pracovať a ako v prípade snahy a úsilia ju prekonať a uzdraviť sa.

Tak ako sme už pána Röhra zvykom, podkladom je mu rozprávka od bratov Grimmovcov – v tomto prípade železná pec. Dej sa odohráva medzi princom, ktorý je zakliaty do podoby železnej peci a princeznej, ktorá sa stratila v lese. Cez tento príbeh Röhr približuje - ako narcizmus vzniká, ako sa rozvíja a čo s ním...

Autor v knihe hovorí o mužskej a ženskej podobe narcizmu, hovorí o spolužití s narcistom, ale aj o možnostiach / radách a nástrojoch – na ceste k uzdraveniu. Na záver prináša pekný, stručný a jasný prehľad o tejto poruche.

"Mnohí ľudia majú pocit, že sú uväznení vo svojom vnútri. Necítia sa slobodne. Sú z toho zúfalí. Vynakladajú veľa energie na to, aby sa našli a realizovali... Narcizmus je podobou lásky, vlastne je to láska k sebe. Ale nie v zdravej / zrelej podobe."

Každý túžime niečo znamenať, byť prijatí a milovaní. To je prirodzené a zdravé. Ak si to pýtame, ale predovšetkým, ak to požadujeme (a preháňame), potom je to spojené s narcizmom. Problém nie je pýtať si niečo, čo nedostávame. Problémom nie je ani požadovať niečo, čo je zanedbané. Pri narcizme sa však všetko "točí" okolo narcisa a predsa nie je naplnený / spokojný.

Heinz-Peter Röhr najprv študoval pedagogiku a sociálnu prácu, aby sa nakoniec dostal k terapií a k psychológií. Pracuje ako terapeut v nemocnici a popri tom napísal množstvo pekných a zaujímavých kníh.

Rok vydania: 2016, počet strán: 160, Portál

12,49 €
nezahŕňa cenu dopravy