Násilí v partnerských vztazích

Je zvláštne, že aj v 21 storočí musíme riešiť problém násilia vo vzťahoch. Všetok ten pokrok a napredovanie spoločnosti. Príležitosti, ktoré nová doba prináša. Možnosť sebarelizácie, dokonca aj života v duchu "single". O nadväzovaní vzťahov nerozhoduje rodinná politika, či snaha o spájanie majetkov. A predsa zas a znova sa stretávame s témou násilia vo vzťahoch. Preto sme do "ponuky" zaradili túto knihu.

Čo nám kniha ponúka? Ide na to "od podlahy". Hovorí o tom, aké sú štatistiky a čo je to násilie – ako ho spoznať a aké sú jeho prejavy. Okrem toho hovorí o varovných znakoch – na čo si dať pozor. Načrtáva možné príčiny, ktoré mohli viesť k násiliu, ale predovšetkým dáva slovo tým, ktorí ho zažili.

Následne kniha ponúka 12 konkrétnych príbehov – 9 žien a 3 muži sa podelili o formu / podobu násilia, ktoré zažili vo vzťahu. Ponúkajú svoj príbeh – ako sa vzťah zrodil, ako sa "to" začalo komplikovať, čo boli varovné signály a ako to nakoniec dopadlo. Tí ľudia sa podelili o svoj príbeh, aby pomohli niekomu inému a v ideálnom prípade ho uchránili pred podobnou skúsenosťou.

Nakoniec sa kniha snaží ukázať profily ľudí, ktorí majú sklon k násiliu. Hovorí o podobe násilia. Hovorí o žiarlivosti, ktoré má k násiliu blízko. Hovorí tiež o spúšťacích faktoroch – na čo si dať pozor. A aký má násilie dopad na obeť. V neposlednom rade, hovorí o tom, ako z toho von a ponúka konkrétne rady a odkazy (kontakty).

Kniha je určená ľuďom, ktorí sú v ohrození – hrozí im, že sa ocitnú v takomto vzťahu. Je tiež určená sociálnym pracovníkom, terapeutom, právnikom a sudcom.

Liliane Daligand pôsobí ako psychiatrička, profesorka súdneho lekárstva a súdna znalkyňa a pomáha obetiam násilia. Žije vo Francúzsku.

Rok vydania: 2014. Počet strán: 141. Portál.

10,49 €
nezahŕňa cenu dopravy

Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite sem: https://dennikn.sk/blog/857478/zivot-s-nasilnikom/