Obsedantně-kompulzivní porucha a jak se ji bránit

Vypredané V ponuke posledný kus.

Táto porucha je pomerne bežná a často sa prejavuje nutkaním niečo urobiť, alebo zaoberať sa určitou myšlienkou. Tento doslova boj s nutkaním oberá ľudí o veľa energie. Ochudobňuje ich život. A ostáva im málo energie a času na bežné veci. Niektorým ľuďom dokonca tak veľmi zasiahla do života, že prestali "fungovať".

Táto porucha výrazne negatívne zasahuje do života. Pozitívnou správou však je, že sa s ňou dá pracovať. Táto kniha prináša stručné a zrozumiteľné informácie o samotnom ochorení, ale aj o tom ako na sebe pracovať a ako pomôcť niekomu, kto s týmto ochorením zápasí. Kniha je určená nielen človeku, ktorý s týmto ochorením zápasí, ale aj jeho blízkym.

Od vydania tejto knihy už ubehol nejaký čas a stále je aktuálna. Je to dané autorským tímom, ktorý viedol pán Praško. V slovenskom prostredí je veľmi dobre známy aj pán Šlepecký.

Skúste byť trpezliví. Nechcite všetko zmeniť a dosiahnuť hneď. Pokračujte radšej po malých krokoch. Odvaha rastie pomaly, ale isto. Buďte k sebe zhovievaví. Dovoľte si padnúť a urobiť chybu. A následne znovu vstaňte a bojujte. Buďte k sebe láskaví. Zvoľnite tempo, aj očakávania od seba a viac času venujte príjemným aktivitám a ľuďom okolo seba. Časom sa Vám podarí nájsť cestu a normálne fungovať.

Ján Praško je známy ako psychiater a psychoterapeut a prednosta Kliniky psychiatrie v Olomouci. Z kolektívu autorov by som spomenul Miloša Šlepeckého – psychológa, psychoterapeuta a lektora KBT a Schematerapie, ktorý prednáša na viacerých univerzitách. Ešte v autorskom kolektíve je Beata Prašková, Hana Prašková a Richard Záleský.

Rok vydania: 2016. Počet strán: 120. Portál

11,49 €
nezahŕňa cenu dopravy

.