Odlišný svět

„Zo všetkého najviac chcem písať o autistickom myslení, pretože myslenie slúži mnohým autistickým ľuďom k prispôsobeniu sa reálnemu svetu... Ak mi k orientácií v skutočnom svete nemôžu slúžiť vlastné pocity, pretože im celkom neverím, na čo sa mám spoliehať? Musím premýšľať...“

Táto kniha je veľmi osobným svedectvom o živote s autizmom. Kniha Odlišný svet sa snaží ukázať život z pohľadu osoby s autizmom. Je to pohľad autorky tejto knihy. „Rôzne okolnosti ma zaviedli na rôzne miesta, s rôznymi ľuďmi, ktorí mali rôzny prístup... Ľudia vytvárajú komplikovaný svet skrytých významov, ktoré je nejasný a nestály a premietajú do neho svoje túžby, názory a myšlienky. Každý nosí v hlave svoj vlastný program, ku ktorému nemáte prístup..."

Prvá kapitola knihy je inšpirovaná knihou Petra Vermeulena Autistické myslenie. Autorka knihy sa snaží túto knihu akoby reinterpretovať – vtiahnuť na seba, ale zároveň ju dopĺňa a dáva jej autistický život – ten svoj. Tá kniha jej pomohla pochopiť svoj svet a teraz ona sama cez svoju knihu pomáha ľuďom sprostredkovať a pochopiť autistický svet.
Táto kniha je zaujímavým pohľadom, s čím sa stretáva autista, s čím zápasí, ako vníma svet a aké výzvy pred ním stoja a čo ho trápi. Je to naozaj odlišný svet.

Kniha nemá klasický doslov. Autorkin príbeh ešte nekončí. Som presvedčení, že o nej ešte budeme počuť.

Iveta Radkovová. Popri štúdiu pracuje a predovšetkým snaží sa o normálny život...

Rok vydania: 2022, počet strán: 162, Galén. 

11,99 €
nezahŕňa cenu dopravy