Příručka pro dospělé chaotiky

Novinka

To slovo chaotici, či skôr zmätkári - pôsobí mätúco, kým si nevšimneme podnázov knihy – ako zvládnuť život s poruchou pozornosti.

Kniha je postavená na troch pilieroch – stratégia, podpora a štruktúra. A na troch úrovniach podpory – osobnej, rodinnej a profesionálnej. Stratégia je spojená s plánovaním. Plánovanie sa spája s pravidlami a s organizovaním, ktoré vytvárajú podporný systém a tým sa blížime k štruktúre, ktorá človeka nesie – aby jeho život „bežal“, aby nezabúdal na dôležité veci, aby si plnil bežné povinnosti a aby všetko „bežalo“ pre neho v prijateľnom prostredí. A potom ju tu otázka, čo viem urobiť ja sám, s čím mi môžu pomôcť ľudia okolo mňa a s čím mi môže pomôcť odborník.

Kniha je doslova „nadupaná“ informáciami, radami a cvičeniami. Je to cenný sprievodca pre človeka s poruchou a tiež pre jeho okolie. Nachádzajú sa tu aj netradičné riešenia a návody. A popri tom všetkom je napísaná s istým odstupom a s vtipom.

Judith Kolberg je zakladateľkou Inštitútu pre riešenie problémov s organizáciou. Kathleen Nadeau je klinickou psychologičkou a dlhodobo sa venuje problému poruchy pozornosti.

Rok vydania: 2023. Počet strán: 192. Portál

18,99 €
nezahŕňa cenu dopravy

Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite sem:https://dennikn.sk/blog/3974071/porucha-pozornosti-a-ako-ju-zvladnut/.