Psychopat ve vaší posteli

Slovo psychopat sa v odbornej literatúre nepoužíva. Medzi ĺuďmi je však tento pojem stále "živý". Pod týmto pojmom sa myslí človek, ktorý manipuluje a prináša teror do vzťahu.

Prežili ste vzťah so psychopatom? Je možné, že áno a ani o tom neviete. Psychopati bývajú označovaní ako majstri manipulácie a svoje správanie dokážu často podať ako "normál" a niečo, čo je bežné. Môžu Vám tým ubližovať a predsa ste im uverili, že to tak má byť.

Psychopat je majstrom manipulácie a dokáže veľmi dobre využívať Vaše slabiny. Takže často nakoniec neviete, čo vlastne chcete. A ľahko uveríte tomu, že to čo chce on, ste vlastne chceli vy. Až nakoniec neviete, čo chcete.

Nie je to zadarmo. Psychopat Vás dokáže okúzliť. Lichotí Vám. Máte pocit, že ste spriaznené duše. A pritom pomerne rýchlo Vás odpúta od vašej rodiny a priateľov. Pretne všetky putá, cez ktoré by Vám ľudia mohli povedať, že máte problém a že by ste mali zvážiť pokračovanie vzťahu. Dokonca dokáže vašu rodinu a priateľov postaviť proti Vám (ak bude chcieť).

Málokedy autori hovoria tak jednoznačne, ako pri vzťahu so psychopatom – hľadajte cestu, ako z toho von. Psychopat Vás nechá, keď sa Vás nabaží. Čo môže nastať veľmi skoro. Ale doslova Vás oberie o všetku sebaúctu a energiu. A preto, nečakajte a odíďte čím skôr. Kým dokážete stáť na vlastných nohách a niečo nové vybudovať.

Často sa o takomto vzťahu hovorí, ako o toxickom. V skutočnosti, nič dobré z neho nevzíde. Nenechajte sa okúsať na kosť a vyciciať (vyšťaviť). Kým máte kúsok sebaúcty, odíďte a nečakajte.

Kniha je pomerne komplexná. Ponúka veľa rád a cvičení, ale aj praktický test na preverenie, či máte do činenia so psychopatom. Kniha v neposlednom rade veľa priestoru vedie tomu, ako sa vybrať na cestu uzdravenia.

Jackson MacKenzie je spoluzakladateľom komunity ľudí, ktorá sa venuje ľuďom, ktorí zažili vzťah so psychopatom. Na základe vlastných skúseností sa rozhodol hovoriť o psychopatií a pomáha vytvárať bezpečné prostredie pre ľudí, ktorí hľadajú odpoveď na otázku – ako z toho von.

Rok vydania: 2020. Počet strán: 223. Portál

18,99 €
nezahŕňa cenu dopravy

Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite na: https://dennikn.sk/blog/1894621/vztah-so-psychopatom/