Sebeovládání

Autor tejto knihy – Karel Nešpor je veľmi skúseným a ostrielaním odborníkom na duševné zdravie a závislosti. Preto sme sa rozhodli ponúknuť jeho knihu o sebaovládaní.

Ako naznačuje aj podnázov – stres, rizikové emócie a baženie (túžba) je možné ovládať. A Nešpor sa snaží problém riešiť komplexne. Od faktorov, ktoré zvyšujú riziko, cez emócie, ktoré sa snažíme zahnať či umlčať, až po túžbu ktorá nás dokáže prenasledovať.

Sebaovládanie je kľúčom k slobode, k lepšiemu zdraviu, k dobrým vzťahom a k úspechu. Kniha je určená každému, kto chce posilniť svoju vôľu a teda vôľový aspekt. A je jedno, či má problém s časom, ktorý trávi na internete, s nakupovaním, alebo s inými rizikovými návykmi. Nešpor ponúka osvedčené návody a metódy, ktoré pomáhajú ten tlak ustáť. Ak naozaj chcete...

Kniha ponúka jednoduché a praktické cvičenia. Autor knihy ju píše s humorom sebe vlastným. A ponúka veľa zo svojej studnice múdrosti, ktorú získal za dlhé obdobie odbornej praxe, ale aj prednášania.

V knihe je tiež veľa príbehov zo života, v ktorých sa môžeme nájsť a ktorými sa môžeme inšpirovať.

Okrem už spomenutých tém v knihe venuje aj priestor životnému štýlu, motivácií, ale aj recidíve – teda riziku návratu k závislosti. Pomerne tenká kniha, bohatá na témy a cvičenia. V dobe ktorá striehne na naše prejavy a záujem a cielene nám ponúka svoje lákadlá, ide o veľmi aktuálnu tému, ktorá nestráca na dôležitosti. Práve naopak.

Karel Nešpor primár oddelenia závislostí v Bohniciach. Dlhodobo prednáša a venuje sa závislostiam. A tiež prevencií. Napísal na túto tému množstvo kníh. Žije v Českej republike.

Rok vydania: 2015. Počet strán: 151. Portál


11,49 €
nezahŕňa cenu dopravy