Nikdo nikde

V ponuke posledný kus.

Autorkou knihy je žena s autizmom, ktorá cez svoj príbeh približuje autistický svet a jeho bohatstvo.

Pochopiť, ako sa človek s autizmom cíti a ako prežíva veci, nie je jednoduché. S autizmom sa totiž spája aj problém komunikovať a svoj svet pomenovať.

Fascinujúce a pôsobivé rozprávanie mladej ženy s autizmom ukazuje, že svet autizmu nie je citovo a emočne plochý. A že autisti nie sú necitliví. Majú emócie. Dokonca emočne bohatý svet.

Jadrom knihy sa tiahne príbeh ženy, ktorá sa snaží porozumieť ľuďom a svetu okolo seba a nakoniec dospieva k poznaniu seba a svojho sveta. Je to veľmi dojemný a strhujúci príbeh, ktorý búra mnohé mýty a predstavy o autizme.

Keď kniha prvý krát vyšla, pomohla zbúrať mnohé stereotypy o autizme v spoločnosti.

„Pre mňa je kniha príbehom o tom, ako som zachránila vlastnú dušu a priviedla ju na cestu slobodného a osobného rozhodovania. Dúfam, že kniha privedie čitateľov k tomu, aby sa zamysleli nad autizmom a svojich predstavách o ňom a zmenili svoj pohľad na ľudí, ktorí majú autizmus. Ide o rovnocenné bytosti, ktorých svet je iný. Ale nie menejcenný.“

Kniha prináša aj množstvo praktických rád, ktoré pomáhajú spoznať svet človeka s autizmom a uľahčujú komunikáciu s ním. Ide o cennú knihu, ktorá búra múry a stavia mosty medzi ľuďmi.

Donna Wiliams pôsobí ako učiteľka a poradkyňa v oblasti autizmu. Okrem toho je skladateľkou, speváčkou, textárkou a scénaristkou. Žije v Austrálií.

Rok vydania: 2009. Počet strán: 225. Portál

13,49 €
nezahŕňa cenu dopravy