Skryté příčiny duševních strastí

Vypredané Novinka

V dnešnej dobe sú dlhé čakačky na pomoc zo strany psychoterapeuta. A pritom zameranie terapeutov je rôzne a každý smer má iné uplatnenie. Dostať sa k tomu, kto by uzdravoval dušu tým najvhodnejším spôsobom nie je jednoduché.

A preto táto kniha prichádza priam na zavolanie. Nedokáže a ani nemôže nahradiť psychoterapiu. To ani nie je jej ambícia. A predsa pomáha mnohé pochopiť, prináša úľavu, rady do nepohody a mnohým ľuďom pomôže prekonať ich trápenie.

Autor pri písaní uplatnil svoje dvadsať ročné skúsenosti. Prináša príbehy zo života, alebo ak chcete kazuistiky z praxe. 

Hovorí o konkrétnych príbehoch – čo tých ľudí trápilo, v čom bol problém a ako vyzeralo riešenie. V tých problémoch sa môžete nájsť, môžete sa nimi inšpirovať... v neposlednom rade budete mať pocit, že nie ste s tým sami. A mnohé veci pomenujete sami a dokážete si s nimi poradiť.

Dávno som nevidel tak zaujímavo prepojené príbehy z praxe spolu s teóriu a s praktickými otázkami, vrátane cvičení. 

A aké problémy sú na pretrase? Poruchy spánku, depresia, samovražda, závislosti, sebapoškodzovanie, panická porucha, psychosomatické ťažkosti, nadváha a obezita, anorexia a mnohé ďalšie.

"Snahy pochopiť ľudskú dušu sprevádza veľa otázok a tajomstiev. Je možné porozumieť zložitým mechanizmom, o ktorých hovorí psychoanalýza a to bez toho, aby sme boli skúsení odborníci? Táto kniha sa o to snaží..."

"Čitateľ sa môže v knihe nájsť, môže v nej nájsť seba samého a zažiť tak prekvapenie, že duševné poruchy je možné pochopiť ako zrozumiteľný príbeh... kniha môže poslúžiť aj ako učebnica (pre odborníkov), ale predovšetkým prináša témy, pre ktoré ľudia často vyhľadávajú odbornú pomoc..." Kniha nedokáže nahradiť psychoterapiu, ale pomáha pochopiť a tým robí mnohé problémy znesiteľnejšie.

Autor knihy sa s Vami podelí aj o koncepciu duševného zdravia, čo to znamená v praxi.

Michael Václavík je klinickým psychológom a psychoterapeutom v oblasti psychodynamickej psychoterapie. Okrem toho sa venuje prednášaniu a supervízií. Je autorom viacerých odborných textov...

Rok vydania: 2023. Počet strán: 279. Portál

18,99 €
nezahŕňa cenu dopravy