Sociální fobie

V ponuke posledný kus.

Sociálna fóbia je v skutočnosti strachom z kontaktu s ostatnými ľuďmi. Človek sa bojí stretnúť iných ľudí, pracovať s nimi a tráviť s nimi čas. Ide primárne o neznámych ľudí, ale istý strach, obava a túžba po odstupe sa spája s ľuďmi ako takými. A aby to nebolo také jednoduché, u niekoho sa tento postoj dotýka len určitej oblasti a u niekoho celého života.

Ak si predstavíte život bez ľudí, bola by to nuda. Život by stratil chuť a farby. Čo je príčinou toho, že vôbec vzniká takáto fóbia. V čom je koreň tohto strachu? Čo je spúšťačom? Ako sa brániť? Čo situáciu zhoršuje? Čo nám naopak pomáha? A predovšetkým, z čoho pozostáva liečba a čo môžeme urobiť my sami?

Kniha je napísaná veľmi pútavým spôsobom. A informačne bohatá a pritom ponúka veľa informácií. Je to ďalší poklad ktorý vznikol pod patronátom pána Praška. V knihe nájde veľa užitočných informácií nielen človek, ktorý s tým zápasí, ale aj jeho rodina a okolie.

Ján Praško je známy ako psychiater a psychoterapeut a prednosta Kliniky psychiatrie v Olomouci. Z autorského kolektívu treba spomenúť Janu Vyskočilovú, Janu Praškovú a Luciu Píglovú.

Rok vydania: 2012. Počet strán: 136. Portál

10,99 €
nezahŕňa cenu dopravy