Stres v práci a v živote

V ponuke posledný kus.

Od vydania tejto knihy už uplynul nejaký čas. A keďže stresu je čím ďalej, tým viac – ako by sa zem točila rýchlejšie, žili sme rýchlejšie a teda vo väčšom strese, rastie aj potreba vrátiť sa k téme stresu. Táto kniha je k tomu ideálna.

Skutočne, neviem si predstaviť lepšiu knihu o strese. Autor sa v nej na nič nehrá. Pomerne rýchlo po definícií stresu názorne ukazuje, čo stres spôsobuje, ako sa organizmus snaží so stresom vysporiadať, aké mechanizmy sa v organizme spustia, čo nastane ak stres nepominie a aké sú riziká, ak dlhodobo budeme vystavení stresu.

Často si myslíme, že hlavný problém je vo vonkajších impulzoch a podnetoch, ktoré nás dokážu vystresovať. Autor knihy však kladie dôraz na nás samých – to ako so stresom pracujeme, ako sa mu dokážeme postaviť a akú silu v sebe máme a vďaka nej si zachováme istý odstup a pokoj. Nakoniec, je to to, čo vieme robiť a ovplyvniť.

Autor sa nevyhýba stresu v kontexte práce, rodiny, či vzťahov. Stále však kladie dôraz na to, čo s ním vieme urobiť my sami, bez ohľadu na ostatných.

Kniha skúma stres z rôznych uhlov pohľadu. V skutočnosti ide o veľmi praktickú príručku.

Nie je to ďalšia kniha o strese. Pretože konštruktívnym a optimistickým spôsobom nám ukazuje, ako môžeme situáciu zmeniť. A tiež porozumieť sami sebe. Môžeme a dokážeme prevziať zodpovednosť sami za seba a udržať stres v určitých medziach – tam kam patrí.

Kniha prináša množstvo praktických rád, usmernení a cvičení. Je veľmi dobrým sprievodcom na ceste k pokoju (od stresu).

David Fontana sa dlhodobo venuje stresu vo svojej terapeutickej praxi. Žil vo Veľkej Británií.

Rok vydania: 2016. Počet strán: 182. Portál

14,49 €
nezahŕňa cenu dopravy