Techniky pro zvládání úzkosti

Novinka

Ďalšia kniha o úzkosti? Áno! A prečo nie? Každá prináša niečo nové a može byť tým, čo pomôže tam, kde iné knihy neuspeli. V čom je táto kniha iná?

Jej autor hovorí o troch krokoch, ako čeliť úzkosti. Najprv pomáha zobrať úzkosti vietor z plachiet. Vnímať ju, ako niečo prirodzené, čo má svoj priestor. Na to nadväzuje druhým krokom - odhodlaním čeliť úzkosti. Jednoducho vystaviť sa jej. Je prirodzená , ak nie je prehnaná, či "nafúknutá". Tak prečo sa jej báť. Žiť svoj život, napriek neistote, obavám, strachu a predovšetkým úzkosti. Nakoniec tretím a posledným krokom je naučiť sa rozlišovať a vedieť odhadnúť riziká, ale aj nájsť riešenie. Nedovoliť úzkosti, aby prevzala kontrolu nad naším životom. 

Každá kapitola ponuka praktické cvičenia a otázky na "telo". Zároveň tu je zhrnutie kapitoly. Je to kniha do života. V neposlednom rade je napísaná v duchu KBT, takže dôraz na uplatnenie v živote neprekvapí...

Je tu veľa cenných postrehov. Veľa myšlienok, ktoré menia zaužívané predstavy. Dozviete sa, čo je kognitívna reštrukturalizácia, ako vyzerá kognitívna fikcia, čo sú to kognitívne chyby, ale aj čo je to teória pravdepodobnosti. A v neposlednom rade, že úzkosť nie je racionálna.

Joel Minden pôsobí ako klinický psychológ so špecializáciou na KBT a liečbu úzkosti. Prednáša na Kalifornskej univerzite a píše blogy CBT and Me na portály Psychologytoday.

Rok vydania: 2023, počet strán: 215. Portál

16,49 €
nezahŕňa cenu dopravy
Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite sem: https://dennikn.sk/blog/3854072/zivot-s-uzkostou-ci-bez/.