Táto kniha, ako už aj naznačuje edícia v rámci ktorej bola uverejnená je určená skôr pre terapeutov. To však neznamená, že z nej nebude mať úžitok aj "obyčajný" človek. Jej autor má síce odborné vzdelanie a patrí k veľkým odborníkom s veľkým rozhľadom, stále si však zachoval schopnosť podať veci pútavou a zaujímavou cestou.
Terapia v prírode zažíva v súčasnej dobe renesanciu. V takom Japonsku je okolo toho celá koncepcia a filozofia.
Aký zmysel má chôdza? V čom je rozdiel medzi prechádzkou v meste a v prírode? A v čom je to blízke koncepcií mindfulness? V čom tkvie dopad prírody na človeka? Prečo sa v prírode cítime tak inak? V čom nás príroda dokáže obohatiť a čo sa v nej dokážeme dozvedieť o sebe?
Aký je rozdiel medzi terapiu v prírode, povedzme na lesnej ceste a v divočine?
Môžeme načerpať silu a dozvedieť sa niečo o sebe v záhrade domu, alebo na horskej lúke hneď za chatou?
Aké obrazy v prírode môžeme nájsť? Ako robiť terapiu v prírode, čo by mala zahŕňať?
Autor knihy prináša množstvo príbehov / zážitkov z praxe. Prináša tiež praktické cvičenia a na konci každej kapitoly ponúka súhrn toho podstatného. Dokonca ponúka praktické cvičenia pre skupiny v prírode.
Adam Táborský vyštudoval psychológiu a ako terapeut pracuje v psychiatrickej nemocnici v Bohniciach a má tiež skúsenosti z Centra krízovej intervencie. Je tiež obľúbeným autorom článkov zo psychológie na rôzne témy.
Rok vydania: 2023. Počet strán: 231. Portál