Umenie blízkosti

"Mnohí si dlhé roky každý deň sadajú k spoločnému stolu s človekom, ktorého vlastne nepoznajú, nevedia čo prežíva, nepoznajú jeho vnútorný svet. V takom vzťahu obaja cítia prázdnotu a nenaplnenosť. Čo spôsobuje, že sa vo vzťahu cítime osamelo? Čo robiť, ak sa zo vzťahu vytratila intimita? Ako a kedy sa s partnerom rozprávať o nepríjemných veciach a načo je dobrá nezáväzná konverzácia? Aký je rozdiel medzi zaľúbenosťou a zrelou partnerskou láskou? Akú úlohu v partnerstve zohráva egocentrizmus, manipulácia či vzťahy s rodičmi? A je pravda, že vďaka konfliktom sa naše vzťahy rozvíjajú?"

Kniha prináša rozhovor, je písaná štýlom rozhovoru medzi Monikou Kompaníkovou a Ján Hrustičom. Ján Hrustič je psychológom a párovým terapeutom, ktorý má za sebou štyridsať rokov praxe. Pracuje s pármi a mnohým pomohol vzťah obnoviť, alebo sa v pokoji rozísť. Hlavnou – nosnou myšlienkou knihy je, že krásny vzťah sa dá dosiahnuť a udržiavať racionálne, vyžaduje si to iba kultivované správanie, ktoré má jasné kritériá a pravidlá a tým sa môžeme naučiť.

Kniha sa delí na dve časti. Tá prvá sa venuje terapeutickej práci pána Hrustiča. A tá druhá jeho životnému príbehu. Hovorí tu o svojom detstve. Hovorí o svojej ceste k psychológií. O práci s väzňami, ale aj s hendikepovanými mladými ľuďmi.

Kniha je "luxusne" spracovaná. Má nádherne predely spojené s myšlienkami. Je to životná múdrosť stvárnená do umeleckej krásy – či už v slovnej podobe, alebo v knihárskom prevedení.

Ján Hrustič pracuje ako psychológ a terapeut. Ma za sebou štyridsať rokov praxe a venuje sa predovšetkým párom a párovej terapií.

Rok vydania: 2023. Počet strán: 301. N Press 

16,99 €
nezahŕňa cenu dopravy