Úžasný svet depresie

"Depresia ovplyvnila všetko v živote Johna Moa od manželstva a otcovstva, až po kariéru rozhlasového moderátora. Johnov brat navyše pod vplyvom depresie spáchal samovraždu."

"Keď sa John so svojou diagnózou zmieril, zistil, že mnohí ľudia sa s ňou vyrovnávajú podobnými mechanizmami. A uvedomil si, že otvorený dialóg o spoločných skúsenostiach môže mať aj terapeutický účinok."

"V tejto citlivej a zároveň zábavnej knihe Moe ponúka nový a nevšedný pohľad na depresiu, poskytuje nádej a hovorí, že je v poriadku, ak nie ste v poriadku. A je v poriadku, ak sa na tom smejete."

"Mám istú chorobu, s ktorou žijem už niekoľko desaťročí. Je veľmi vážna a nielen mne, ale aj mojím blízkym veľakrát ublížila. Má negatívny vplyv na moje fyzické zdravie, spoločenské zručnosti, nálady, sebahodnotenie a môj pohľad do budúcnosti. Je beztvará, bezfarebná a neviditeľná. Stále som ako tak na žive, ale ide o potenciálne smrteľnú chorobu. Každý rok na ňu množstvo ľudí zomiera..."

Ako vidno, ide o knihu napísanú samotným životom. Autor sám s depresiou zápasí, je jeho spoločníkom a za ten čas našiel cestu, ako s ním vychádzať. V knihe toto spolužitie popisuje často vtipne a s humorom. Čo je cenné, pretože skôr ju vnímame smutne a – depresívne. Frustrujúco.

Čo presne sa v knihe dozvieme? Celou knihou sa ako niť tiahne Moeov život. A popri tom sa dozviete všetko podstatné o depresií. Najcennejšie sú však časti kde hovorí o tom, aký dôležitý je humor... aká dôležitá je liečba... Ako niektoré veci prijať, niektoré sa nezmenia... Hovorí o mieste a dôležitosti terapie... o tom aké dôležité je o depresií hovoriť... čo jemu osobne dodáva silu, aj keď má smútok v duši... a nakoniec... je možné prežiť vďaka depresií niečo pekné? Je niečo, čo je na depresií cenné? Čo by človek inak nezažil, ale keď už depresia zavítala ako hosť do jeho života, tak môže ho niečím aj obohatiť? Skúsenosť, ktorá je neprenosná a ktorá prináša múdrosť, ktorá je iným skrytá? Viac v knihe :)

John Moe je predovšetkým novinárom a moderátorom. Svoju skúsenosť s depresiou pretavil do drahocennej perly, keď začal o depresií robiť podcasty a pomáhať ľuďom. Tak vznikla aj táto kniha. Autor žije v USA.

Rok vydania: 2020. Počet strán: 331. N Press

14,99 €
nezahŕňa cenu dopravy