Vůle ke smyslu

Kým kniha Léčba smyslem prináša sériu prednášok z roku 1966, kedy Frankl pôsobil na univerzite v Dallase… tak Vůle ke smyslu prináša prednášky z obdobia 1946 - 1980. Ide o vybrané prednášky o logoterapií. 

Kým Léčba smyslem prináša výborný úvod do logoterapií, tak Vůle ke smyslu sa logoterapií venuje v širšom kontexte. Frankl tu okrem toho nastoľuje otázky o kolektívnej vine, rozoberá problém prázdnoty a nihilizmu. Ale zároveň siaha po príkladoch zo života. Na príklade horolezectva hovorí o potrebe voliť si náročnejšie cesty. Hovorí o frustrácii - keď si človek vyberá cestu "menšieho" odporu. A pripravuje si pôdu pre dialóg o slobode a schopnosti zaujať postoj. 

Kniha Vůle ke smyslu vyšla prvý krát v roku 1972. Druhé vydanie bolo v roku 1976 a tretie v roku 1981. Spracovanie ktoré prináša Portál obsahuje veľa dodatkov a bonusov, vrátane prednášok, ktoré v pôvodnej knihe neboli, ale aj testu ktorý ukáže, ako veľmi je zmysel prítomný vo Vašom živote. Rozhodne ide o najprepracovanejšie vydanie, ktoré by nemalo chýbať v knižnici žiadneho znalca Viktora Frankla.

Viktor Frankl bol neurológom a psychiatrom. Založil logoterapiu, ktorá kladie dôraz na zmysel a je tiež označovaná za 3 viedenskú školu, či ďalšiu vetvu existenciálnej terapie.

Rok vydania: 2023, počet strán: 310, Portál.

19,99 €
nezahŕňa cenu dopravy

Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite sem: https://dennikn.sk/blog/3907886/potrebujeme-k-zivotu-zmysel/