Vystúpte z myšlenkových pastí

Kniha krok za krokom vedie čitateľa von z myšlienkových pascí. Tieto pasce majú podobu negatívnych, až katastrofických scenárov. Prinášajú so sebou veľa strachu a obáv. V neposlednom rade aj stresu. A nakoniec hnev a únavu.

 Dokážu človeka doslova uštvať. A prečo majú podobu pasce? Pretože keď ich začneme riešiť a keď sa nimi začneme zaoberať a nevieme ako na to, uviazneme v nich. Je to vlastne podoba bludného kruhu a žiadne zdôvodnenie, žiadny argument nám z toho nepomôže von...

Kniha je postavená na KBT, teda kognitívno – behaviorálnej terapií a na podklade konkrétnych cvičení a pomáha tieto myšlienkové pasce zanechať. Kniha pomáha zanechať neustály dialóg, ktorý paradoxne takúto myšlienku drží pri živote. Ponúka tiež množstvo príkladov a rady do života.

Negatívne či katastrofické myšlienky nám dokážu pokaziť okamih, obrať nás o radosť, alebo výrazne znížiť kvalitu zážitku. Niekedy nás tak ochromia, že všetko okolo akoby prestalo existovať. Doslova nás ochromí strach a všetko sa zúži len na otázku, či sa stane to, čoho sa obávame a aké to bude mať dôsledky.

Nedovoľte obavám, aby Vás obrali o radosť zo života. Vystúpte z myšlienkových pascí, ktoré Vás oberajú o chuť do života.

David A. Clark pôsobí ako klinický psychológ a emeritný profesor. Dlhodobo sa venuje depresií, úzkostiam a obsedantno – kompulzívnym poruchám.

Robert L. Leathy je riaditeľom Amerického inštitútu pre kognitívnu terapiu a klinickým profesorom psychológie. Obidvaja autori žijú v USA.

Rok vydania: 2022. Počet strán: 199. Portál

14,99 €
nezahŕňa cenu dopravy

Ak si chcete o knihe prečítať viac, kliknite na: https://dennikn.sk/blog/2779466/ako-zvladnut-negativne-myslienky/