Vzťahy a pasti

Čo to pasca je a ako vzniká? A ako vyzerá pasca vo vzťahu? A koľko takých pascí ušijeme sami na seba? A akú podobu vlastne majú? Ako pascu spoznať a aké nebezpečné sú? 

Autora tejto knihu už poznáte z knihy Vztahy a mýty. Pracuje ako psychoterapeut a venuje sa vzťahom. Knihy píše na podklade vlastných skúseností a toho, čo si v kresle “vypočuje”.

Kedy naposledy ste mali pocit, že ste v pasci? A vedeli ste, že pascu môžeme narafičiť aj sami na seba a to skôr, ako do vzťahu vstúpime? Stačí nám projekcia, očakávania, ale aj to, čo nechceme vidieť a počuť… Dôraz v knihe je na pasce vo vzťahu - keď už ho žijeme a rozvíjame…

Aké pasce má Vojtko na myslí? Nuda, potreba sexu… komunikácia (pocit že nám ten druhý nerozumie / že nás nepočúva)... Situácia, kedy partner je skôr dieťaťom a vy jeho rodičom… vtedy ťažko zapáliť iskru túžby, nie sme tak nastavení - túžiť po milostnom vzťahu s dieťaťom… problém, kedy ten druhý chodí domov len prespávať a stále pracuje… intimitu, ale aj puto narúša aj čas pred Tv a na internete… môže vzťah ohrozovať romantika? Áno. Otázkou je jej miera… pascou sú aj rodičovské vzory a to, čo si prinášame z domu… nezhody k vzťahu patria… hádka môže pomôcť prečistiť vzťah, ak má pravidlá. Optimizmus je fajn a predsa môže byť rizikom… tieto a mnohé iné pasce a odpovede na ne, sú predmetom tejto knihy…

Autor knihy opäť s múdrosťou a s humorom sebe vlastným, s citom hovorí o ťažkých témach a ponúka odpovede… oproti predchádzajúcej knihe, v tejto nie sú príbehy zo života, ale otázky na “telo”. Môžete tak bezprostredne svoj život konfrontovaný s tým, čo tá ktorá pasca je v ňom prítomná. 

Honza Vojtko pracuje ako psychoterapeut v individuálnej a v platovej terapií zameranej na vzťahy. A to v duchu KBT a schématerapie.

Rok vydania: 2022, počet strán: 174, Paseka.

14,99 €
nezahŕňa cenu dopravy