Ženy, které milují příliš

Po knihe ktorá hovorí o násilí a po knihe ktorá prináša príbeh o podobe tohto násilia, tu máme knihu - ktorá hovorí o tom, čo môže viesť k násiliu, alebo bráni opustiť ten bludný kruh.

Ženy ktoré milovali príliš. Ako hovorí aj podnázov knihy, ide o ženy, ktoré verili a dúfali... A často ostalo len pritom.

Je pre Vás dôležité mať koho milovať? Až tak, že ste ochotní tomu podriadiť všetko? Veríte na toho pravého? Veríte tomu, že ak ho stretnete, tak Vás ochráni pred smútkom a samotou? Veríte, že partnera zmeníte a že sa zmení kvôli Vám? Stačí ho milovať? Nudia Vás milí muži, ktorí sú otvorení, láskaví a spoľahliví? Potom máte problém.

Táto kniha hovorí o ženách, ktorým sa nedostalo v detstve dosť lásky. Alebo ju dostali v nesprávnej podobe. Následne v dospelosti často mali sklon kompenzovať si ju sklonom k citovej závislosti a preto majú problém odísť zo vzťahu. Alebo majú potrebu sa o niekoho starať a tak si vyberajú nezrelého partnera a dostávajú nezrelú lásku. Niekedy ide o kombináciu oboch.

Nemusí ísť hneď o násilie. Ale vždy ide o lásku, ktorá nie je zrelá a bez podmienok. Detstvo bez lásky a detstvo s deformovanou láskou sa často podpisuje na nízkom sebavedomí a to vedie ženu k tomu, že sa ľahko vydá do rúk niekoho, len aby ju miloval. Túži po láske až tak veľmi, že znižuje svoje kritéria. To však zvyšuje riziko, že sa ocitne v tých nesprávnych rukách. A v tom lepšom prípade dostane lásku, ktorá bude ponúkať menej, než by potrebovala a než po akej túži.

Milujeme príliš... keď ospravedlňujeme jeho správanie... keď sa nám niečo nepáči, ale nepomenujeme to... keď pokračujeme vo vzťahu, ktorý nás ničí...

Kniha hovorí o rôznych okolnostiach ktoré nás vedú k tomu, že sa ocitneme v nesprávnom náručí. Pomáha nám pochopiť náš vlastný dôvod, prečo tomu tak je. Ukazuje, ako tento proces funguje. A aké má dôsledky. Ale predovšetkým – kniha ukazuje, ako z toho von. Čo to bude v praxi znamenať? Možností sú rôzne. Ale kladie dôraz na ženu, aby našla cestu k sebe, zlepšila svoj vzťah k sebe a našla zdravú sebaúctu. Pomáha jej nastaviť hranice, vyhľadať pomoc a nakoniec problém prekonať.

Keď žena miluje príliš. Môže to viesť k rôznym problémom. Násilie, je len jedným z nich. Pretnime ten bludný kruh.

Robin Norwood pracuje ako rodinná a manželská terapeutka. Venuje sa tiež závislostiam. Žije v USA.

Rok vydania: 2019. Počet strán: 260. Portál

15,49 €
nezahŕňa cenu dopravy